Irailak 22, igandea – Tabakalera (Patioa) *Sarrera irekia

Zinemaldia & Technology Donostia Zinemaldiak 2018an egindako apustu estrategiko bat izan zen eta ikus-entzunezko- eta teknologia-berrikuntzan erreferentziazko espazio bat izatea bilatzen du.

Bere bigarren edizioan, Zinemaldia & Technologyk egitarau oparoa izango du: eskola magistral bat, I+D+B enpresen aurkezpenak eta Zinemaldia Startup Challenge lehiaketako proiektu hautatuen aurkezpenak. Lehiaketa ikus-entzunezko arloko teknologia digitalean aritzen diren ekintzaile eta sortu berri diren startupei zuzendua dago. Hautatutako bost proiektuek haien proposamenak defendatuko dituzte eta epaimahai batek Zinemaldia Startup Challenge Sariaren irabazlea izanedatuko du.

EGITARAUA

10:00

  • Ongietorria
    • José Luis Rebordinos, Donostia Zinemaldia
    • Emiliano López Atxurra, Petronor
    • Emmanuel Joly, Europa Creativa MEDIA
  • Zinemaldia Startup Challenge lehiaketako bost proiektu aukeratuen pitching-ak
    • Flowcut (Elbio Nielsen, Fer Chiarri) – Espainia
    • LargoAI (Javier Krause, José Garrido) – Suitza
    • Scenso.tv (Denis Février, Vivien Boucher) – Frantzia
    • Shield by Brave (Javier Gutierrez, Joaquín Rodríguez) – Espainia
    • Volograms (Nicolás Moreno de Palma) – Irlanda

11:30

  • Sprint” teknologikoa
    • 2deoren aurkezpena (Anaitz Goia, 2deo-Tabakalera / Jose Mari Rivero eta Belén Moneo, Gosho)
    • Ikusmen artifiziala (Aritz Víllodas, Tecnalia / Mónica Calvo eta Lucía Fierro, Alegría Activity)
    • Pixel Level Product Placement (Mikel Zorrilla, Vicomtech / Xabi Zabaleta, Pausoka)
    • Errealitate birtuala (Pablo Aguirrezabal, Tecnalia /  Ricardo Ramón González eta
    • Jone Landaluze, Dibulitoon)

Atseden laburra


13:00

  • Eskola magistrala: Ametsetako munduak sortzen (VFX & Digital Matte Paintings)
    Curro Muñoz – Efektu bisualen Arloko Arduraduna, Deluxe Spain
    Lucía Peralta – Lead Digital Matte Painter, Deluxe Spain

14:00

  • Zinemaldia Startup Challenge Sariaren iragarpena.
    Eusko Jaurlaritzako Ekonomiaren Garapena eta Azpiegituretako sailburu Arantxa Tapiak emango du saria.

    Koktela, erakustaldiak eta networkinga

    Aurkezlea: Xabier Uriarte – Tecnalia